Title File type Publiseringsdato Download
Program til Statens teaterhøgskole sommerteater Den magiske timen 1992 pdf 1992 Download

Iris Sara

Also known as: iris Johansen

Information

(Objekt ID 31355)
Object type Person
Also known as iris Johansen
Born August 10, 1967
Functions Actor, Pedagog
Nationality Norwegian
Gender Female
Involved in productions (19)
Title Premiere Role
Den store barnedåpen (Ibsen Theatre) 1999 Actor
Heaven (The Arctic Theatre) February 28, 1998 Actor
Familien Berg klarer brasene (Ibsen Theatre) 1998 Actor
Hedda Gabler (The Arctic Theatre) March 7, 1997 Actor (Hedda Tesman)
The Mailman from Arles (The Arctic Theatre) October 12, 1996 Actor (Madam Duval)
The Threepenny Opera (The Arctic Theatre) April 20, 1996 Actor
Antigone (The Arctic Theatre) January 27, 1996 Actor (Evrydike / Kor)
Charlie and the Chocolate Factory (The Arctic Theatre) October 20, 1995 Actor
Extremities (The Arctic Theatre) March 16, 1995 Actor (Patricia)
August (The Arctic Theatre) June 20, 1994 Actor (Pauline)
Et fandens fruentimmer* (A Devil's Woman) (Nordland Theatre) March 8, 1994 Actor (Leonora)
Moren til David S. (Nordland Theatre) January 13, 1994 Actor (Julia)
Winnie-the-Pooh (Nordland Theatre) September 28, 1993 Actor (Tigergutt)
Tre søstre (Statens teaterhøgskole) Navember 27, 1992 Actor (Olga, hans søster)
Et dukkehjem - utdrag (Statens teaterhøgskole) May 7, 1992 Actor (Fru Linde)
Shakespeare-periode (Statens teaterhøgskole) Navember 15, 1991 Actor (Rosalind i As You Like It)
Tolvskillingsoperaen (Statens teaterhøgskole) Actor (Lucy)
Kollisjonen (Statens teaterhøgskole) Actor (Ruth)
Den magiske timen (Statens teaterhøgskole) Songlyrics, Actor (Susanna, Mathilde)