Mai Lindegård

Also known as: Margit Inger Lindegård Solem / psevdonym Synnøve Christensen

Information

(Objekt ID 19732)
Object type Person
Also known as Margit Inger Lindegård Solem / psevdonym Synnøve Christensen
Born July 4, 1919 (dead March 15, 1968)
Functions Author, Actor
Nationality Norwegian
Gender Female
Involved in productions
Title Premiere Role
Høstrevyen 1942 (Chat Noir) August 1942 Dancer
Bare med litt frekkhet (Det Nye Teater) June 23, 1942 Actor (Erna Rena,skuespillerinne)
Piraten (Det Nye Teater) January 30, 1942 Actor (Kay Morgan)
Barn av solen (Det Nye Teater) October 17, 1941 Actor (Tuppen)
Frøken Kirkemus (Det Nye Teater) July 8, 1941 Actor (Olly Frey)
The Four Companions (Det Nye Teater) December 20, 1940 Actor (Franziska Ellern)
Reis til Rivieraen (Det Nye Teater) July 26, 1940 Actor (En ung pike)
Dobbeltværelset (Det Nye Teater) June 7, 1940 Actor (Værelsespiken)
Hvis jeg hadde penger* (If I had money) (Det Nye Teater) May 13, 1940 Actor (Fru Jensen)
Siste sensasjon (Det Nye Teater) Navember 17, 1939 Actor (Peggy Grant, Hildys forlovede)
Min frue fra Paris (Det Nye Teater) October 10, 1939 Actor (Grace Massuber)
Christian (Det Nye Teater) April 14, 1939 Actor (Lucette - garderobedame)
6. etasje (Det Nye Teater) March 4, 1939 Actor (Iréne)
En natt i Oslo (Det Nye Teater) February 3, 1939 Actor (Malla,centralborddame)
The Women (Det Nye Teater) August 12, 1938 Actor (Crystal Allen)
Lille frøken frue (Det Nye Teater) March 11, 1938 Actor (Inge Lorenz,3.gymnasiast)
Hannemor (Det Nye Teater) Navember 3, 1937 Actor (Søster Martha)
I godt selskap (Det Nye Teater) October 1, 1937 Actor (2 unge damer)
Leve teatret (Masken) August 20, 1937 Actor (En butikkdame)
Fric Frac (innbrudd) (Det Nye Teater) May 7, 1937 Actor (Stormarja)